Стадіон

Стадіон імені М.І.Горюшкіна

У 30-х роках минулого сторіччя на місці, де нині знаходиться міський стадіон, було збудовано футбольне поле. Тут тренувалася та грала футбольна команда "Шахтар" із командами міст Червоний Сулін, Новошахтинськ, Шахти та ін. Починаючи з 1939 року, проводилися матчі обласної першості. У зимовий час поле заливалося під ковзанку.

Після закінчення Другої світової війни у нашому краї почалося будівництво нових шахт. З різних міст на роботу у вугільну промисловість приїжджала молодь, що сприяло активному розвитку спорту та фізичної культури в Свердловську. У 1955 році навколо футбольного поля були збудовані дерев'яні трибуни та кілька спортивних майданчиків. Не було спортзалу, басейну, здебільшого вся спортивно-масова робота велася на підприємствах.

Успіхи свердловських футболістів у 60-х роках на обласному рівні дали право команді нашого міста виступати у класі "Б" чемпіонату СРСР. Створення команди майстрів призвело до подальшого розквіту як футболу в нашому місті, так і покращення спортивної інфраструктури. Замість дерев'яного стадіону було збудовано сучасний новий. У 1967 році відбулося урочисте відкриття спортивного комплексу, який отримав ім'я двічі Героя Радянського Союзу Миколи Івановича Горюшкіна. До складу спорткомплексу входив стадіон на 10 тисяч місць, тренувальне футбольне поле, волейбольний, баскетбольний та гандбольний майданчики, тенісні корти, спеціалізовані зали для занять боксом, боротьбою, важкою атлетикою, тренажерний зал. На стадіоні з'явилося штучне освітлення, було введено в дію електричне табло. У 1970 році на території спорткомплексу було відкрито басейн з чотирма плавальними доріжками.

З 2007 року, коли ФК "Шахтар" завоював путівку до другої ліги національної першості, керівництво виробничого об'єднання "Свердловантрацит", футбольного клубу та міського стадіону щороку крок за кроком, незважаючи на фінансові проблеми в країні, покращувало клубну інфраструктуру. На жаль, усі ці роки основною проблемою інфраструктури були футбольні поля – основне та тренувальне. За 47 років експлуатації трав'яні газони полів відслужили всі терміни, і стали непридатними. Усі спроби провести реконструкцію полів залишалися лише обіцянками на папері.

У січні 2013 року у ТОВ "ДТЕК Свердловантрацит" змінився генеральний директор. Ним став Богданов Олександр Миколайович – великий шанувальник футболу. Першим кроком нового генерального директора стало виконання давньої мрії всіх свердловчан. 14 квітня 2013 року розпочалася капітальна реконструкція головної спортивної арени Свердловська.

Виконана за чотири місяці робота вражала своїми масштабами. Було проведено глобальну реконструкцію основного та тренувального футбольних полів. На обох полях було повністю замінено газон, відремонтовано дренажну систему, встановлено системи автоматичного поливу. На основному полі встановлено нове електронне табло. На східній трибуні дерев'яні лавочки замінені на індивідуальні пластикові сидіння. Встановлено трибуну на 200 пластикових сидінь на тренувальному полі. Побудовано футбольний міні-майданчик із штучним покриттям. Було проведено капітальний ремонт приміщень, де згодом розмістився офіс футбольного клубу. Новими фарбами засяяла знову облаштована територія стадіону. Було проведено ремонт підтрибунних приміщень. Зазнали реконструкції туалети для вболівальників, не забули при цьому й про інвалідів. 17 серпня 2013 року відбулося урочисте відкриття оновленого стадіону імені М.І.Горюшкіна.

Футбол має велику популярність у вболівальників міста Свердловська. Матчі професіональної футбольної команди в середньому відвідують 1500-3000 глядачів за гру, на кубкові поєдинки з командами Прем'єр-ліги приходить до 8000 уболівальників. Після встановлення індивідуальних пластикових сидінь за змаганнями на стадіоні можуть спостерігати 8076 осіб.