М.І. Горюшкін (01.12.1915 - 12.11.1945)

М.І.Горюшкін

Стадіон носить ім'я Миколи Івановича Горюшкіна на честь нашого уславленого земляка. Микола Горюшкін народився і виріс у Свердловську. Тут він закінчив школу, тут уперше спустився до шахти. Закінчивши гірничо-промислове училище, став машиністом врубової машини.

У Червоній Армії з 1937 року. У 1941 році закінчив Урюпінське військово-піхотне училище. З липня 1941 року і до кінця війни перебував у діючій армії на Південно-Західному, Брянському, Центральному, Воронезькому та інших фронтах. Командував взводом, ротою, батальйоном, з квітня 1945 р. - заступник командира 22-ї гвардії мотострілецької бригади. Брав участь у Курській битві, визволенні України та Польщі.

...Мотострілкова рота старшого лейтенанта Горюшкіна вийшла до річки однієї з перших. Човни не встигли досягти середини Дніпра, як супротивник обрушив на сміливців ураганний вогонь. І все ж таки десанту вдалося висадитися, захопити плацдарм і закріпитися. Коли загинув комбат, Горюшкін очолив оборону. Два дні тривав нерівний бій. Двадцять одну атаку ворога витримали наші гвардійці, в найкритичніші хвилини їх надихала безмежна хоробрість командира. За утримання плацдарму до підходу головних сил Горюшкіну було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

...У ніч на 22 січня 1945 року танки та мотострілки гвардії капітана Горюшкіна увірвалися до міста Каркрус і вийшли до Одера. Але перебратися з ходу на протилежний берег не вдалося. Міст через річку посилено охоронявся, гітлерівці робили запеклі контратаки, прагнучи оточити підрозділи Радянської Армії. І тоді Горюшкін повів солдат через напівзруйнований шлюз. Несподівана поява його бійців у розташуванні ворога викликала паніку, противник відступив. Микола Горюшкін був нагороджений другою медаллю "Золота Зірка".

Його подвиги відзначені також двома орденами Червоного Прапору, орденом Олександра Невського та багатьма медалями. Микола Горюшкін закінчив війну в Берліні, брав участь у Параді Перемоги в Москві, став слухачем Військової академії.

У листопаді 1945 року, у віці 29 років, Микола Горюшкін трагічно загинув. Похований у Свердловську, в братській могилі меморіалу воїнам, загиблим в роки війни.

У місті його ім'я носять вулиця, де він жив, та спортивний комплекс, на стадіоні якого свердловський "Шахтар" проводить свої домашні матчі.